UYGULAMALARAPPLICATIONS -->

[:tr]Plastik Waxlar[:en]Plastic Waxes[:]

[:tr]Sentetik mumlar, parafin mumları ve polietilen (PE) bazı Petrol esaslı mumlar plastik sanayi için mumların formülasyonda kullanılırlar. Özelikle Polietilen (PE) mum büyük bir çeşitlilik farklı uygulamalarda ve sanayide kullanılır. BU Polietilen waxları genelde iki ana çeşitte kullanılmaktadır; Düşük yoğunluklu polietilen bileşimleri LDPE ve yüksek yoğunluklu polietilen HDPE oluşmaktadır.

polietilen mumları geniş sert PVC boru imalatında ve enjeksiyon plastik kalıplamasında kullanılmaktadır. Plastik üreticileri çoğunlukla tüpler ve PVC ürün imalatında özelleşmiş parafin mumlarını kullanırlar.[:en]Synthetic waxes and some Petroleum base waxes in type of Paraffin waxes and Polyethylene (PE) are used in the formulation of waxes for the Plastics Industry, Polyethylene (PE)  wax has a large variety of uses and applications. Consists of low density polyethylene compounds LDPE and High density polyethylene HDPE.

The polyethylene waxes are widely used in the fabrication of rigid PVC piping and in the plastic molding by injection. Plastic manufacturers are used our paraffin waxes and these lubricants mostly in the fabrication of tubes and PVC sections.[:]